Witam na Digimon PL - Polskiej stronie o serii; Jesteś na: Digimon PL / Digimon Adventure / Amulety 

Amulety


Nazwa Amulet odnosi się do dwóch rzeczy, symboli cech Wybranych Dzieci oraz ich fizycznej wersji czyli małych płytek wprowadzanych do Medalionów noszonych na szyi. Kiedy Wybraniec wykazuję cechę swojego Amuletu, on świeci uwalniając energię, która umożliwia Digimonom ewolucję z poziomu Champion na Ultimate, w szczególnych przypadkach z Rookie na Ultimate. Choć myślano, że one są niezbędne do ewolucje na wyższe poziomy, okazało się, że ich moc pochodzi z serc Wybrańców.


Amulet Odwagi

Amulet Odwagi - dostał go Taichi Yagami. Był to pierwszy znaleziony Amulet, ukryty w ścianie jaskini, którą Wybrańcy uciekali przed Etemonem. Służy do ewolucji Greymona w MealGreymona i WarGreymona, choć raz za sprawą nierozważnego działania, Taichi spowodował mroczną ewolucję Greymona w SkullGreymona. Pierwszy raz został użyty w odcinku 20 gdy Taichi ryzykował własnym życiem by uratować Sore.


Amulet Uczciwości


Amulet Uczciwości - dostał go Jyou Kido. To drugi znaleziony Amulet, ukryty pod ziemią w pułapce, w którą złapał Wybrańców Etemon. Służy do ewolucji Ikkakumona w Zudomona. Pierwszy raz został użyty w odcinku 36 gdy Jyou ratował Takeru przed utonięciem i sam prawie nie zginął.


Amulet Wiedzy


Amulet Wiedzy - dostał go Koushiro Izzumi. To trzeci Amulet znaleziony koło Amuletu Przyjaźni. Służy do ewolucji Kabuterimona w AtlurKabuterimona. Pierwszy raz został użyty w odcinku 24 kiedy Koushiro odzyskał swoją ciekawość.

Amulet Przyjaźni


Amulet Przyjaźni - dostał go Yamato Ishida. To czwarty znaleziony Amulet, ukryty już poza barierą Piccolomona obok Amuletu Wiedzy. Służy do ewolucji Garurumona w WereGarurumona i MetalGarurumona. Pierwszy raz został użyty w odcinku 23 gdy Yamato uświadomił sobie, że pozostali Wybrańcy naprawdę są jego przyjaciółmi.


Amulet Czystości


Amulet Czystości - dostała go Mimi Tachikawa. To piąty znaleziony Amulet, ukryty w rozkwitającym ogromnym kaktusie. Służy do ewolucji Togemona w Lillymon. Pierwszy raz został użyty w odcinku 35, kiedy Mimi pragnęła obronić swoich przyjaciół bardziej niż czegokolwiek innego.


Amulet Nadziei


Amulet Nadzieji - dostał go Takeru Takaishi. Jest to szósty znaleziony Amulet, ukryty w ścianie zakrywającej wejście do bazy Etemona. Służy do Ewolucji Angemona w MagnaAngemona. Pierwszy raz został użyty w odcinku 52, gdy Takeru nie stracił nadziei mimo braku szans na wygranie.


Amulet Miłości


Amulet Miłości - dostała go Sora Takenouchi. Jest to siódmy znaleziony Amulet, w którego posiadaniu był Datamon. Chciał on stworzyć klona Sory by wziąść odwet na Etemonie. Służy do ewolucji Birdramona w Garudamona. Pierwszy raz został użyty w odcinku 26, gdy Sora nie pozwala walczyć Piyomon z Myotismonem, by nie stała jej się krzywda.


Amulet Światła


Amulet Światła - dostała go Hikari Yagami. Jest to ósmy znaleziony Amulet. Służy do ewolucji Tailmon w Angewomon. Pierwszy raz został użyty w odcinku 37, kiedy Hikari opłakiwała Wizarmona, który umarł jej w ramionach.


 
Copyright ©2010 by Digimon PL
Materiały od fanów dla fanów, nie na sprzedaż!
Kreator Stron www