Witam na Digimon PL - Polskiej stronie o serii; Jesteś na: Digimon PL / Podstawowe informacje / Czym jest Digital World? 

Czym jest Digital World? Digital World (ang. Cyfrowy Świat) – świat równoległy do naszego, istniejący w Ziemskiej sieci komputerowej. Początki Digital World są wiązane z XX wiekiem i powstaniem komputera ABC. Ten pierwszy komputer położył podwaliny do powstania nowego świata. Wykorzystał je ENIAC i po uruchomieniu zaczął tworzyć Digital World. Lata mijały, a elektroniczna sieć komunikacji na Ziemi zaczęła się rozrastać, a z nią i Cyfrowy Świat.

Różne serie anime są umieszczone w oddzielnych światach, jednak podstawowe ich działanie, lokalizacja i mieszkańcy są w każdym, różnią się za to pochodzeniem i historią powstania świata.

Wszystkie wersje Digital World mają cechy Ziemi. W każdy można znaleźć kontynenty, wyspy, pustynie i inne elementy topografii Ziemi. Jednak to, że Cyfrowy Świat składa się z danych, poszczególne jego fragmenty mogą się zachowywać inaczej niż ich ziemskie odpowiedniki. Na przykład, wyspa może się podzielić na kawałki (ep. 08 – Posłaniec Ciemności! Devimon), z jednej części można błyskawicznie przejść do drugiej, oddalonej nawet o setki kilometrów (ep. 15 – Wielkie wejście zła! Etemon) lub grawitacja może być skierowana w różne strony (ep. 27 – Zamek ciemności Vamdemona).


 
Copyright ©2010 by Digimon PL
Materiały od fanów dla fanów, nie na sprzedaż!
Kreator Stron www