Witam na Digimon PL - Polskiej stronie o serii; Jesteś na: Digimon PL / Podstawowe informacje / Ewolucja Digimonów 

Ewolucja Digimonów 

Ewolucja - proces przejścia Digimona na wyższy poziom. Istnieje wiele rodzajów ewolucji i ich czynników je wyzwalających.


Podstawowe czynniki:- Doświadczenie - jeśli Digimon zdobędzie dostateczne doświadczenie, może ewoluować na wyższy poziom.

- Zagrożenie życia - jeśli Digimon znajdzie się w niebezpieczeństwie, może ewoluować, by go uniknąć.

- Przy pomocy partnera - jeśli partner Digimona będzie w niebezpieczeństwie lub będzie potrzebował jego pomocy to Digimon może ewoluować.


Podstawowe rodzaje ewolucji:Ewolucja normalna - ewolucja, podczas której Digimon ewoluuje o jeden poziom.

Przykłady: Agumon w Greymona, Tokomon w PatamonaSuper ewolucja - Digimon ewoluuje z poziomu Champion na Ultimate.

Przykłady: Greymon w MetalGreymona, Birdamon w GarudamonaEwolucja Warp - Digimon ewoluuje o kilka poziomów.

Przykłady: Agumon w WarGreymona, Gabumon w MetalGarurumonaMroczna ewolucja - W skutek złych uczuć partnera lub zmuszania Digimona do ewolucji może on zmienić się w złego Digimona.

Przykłady: Greymon w SkullGreymona, WarGrowlmon w MegidramonaEwolucja Armor - Występuje w serii Digimon Adventure 02 i polega na połączeniu Digimona z Digimentalem

Przykłady: Veemon w Magnamona, Terriermon w RapidmonaEwolucja Jogress - Polega na połączeniu dwóch Digimonów o tych samych celach i uczuciach.

Przykłady: WarGreymon i MetalGarurumon w Omnimona, Exveemon i Stingmon w PaildramonaEwolucja Matrix (typ 1) - Występuje w serii Digimon Tamers. Polega na ewolucji Digimona z poziomu Champion na Ultimate.

Przykłady: Growmon w MegaloGrowmona, Galgomon w RapidmonaEwolucja Matrix (typ 2) - Występuje w serii Digimon Tamers. Polega na ewolucji Digimona z poziomu Ultimate lub Rookie na poziom Mega przez połączenie z ciałem partnera.

Przykłady: Guilmon i Takato w Dukemona, Renamon i Ruki w SakuyamonŚwiecąca Ewolucja - można uznać ją za atak Culumona. Gdy uwolnił on swoje światło w serii Tamers, wszystkie Digimony ewoluowały na UltimateEwolucja Spirit - Występuje w serii Digimon Frontier. Polega na ewolucji człowieka lub Digimona przy użyciu duszy jednego z 10 legendarnych wojowników.

Przykłady: Kouji i Ludzka Dusza Światła w Wolfmona, Takuya i Dusza Bestii Ognia w VritramonaSlide Evolution - bezpośrednie przejście między Duszą Bestii i Ludzką (i na odwrót) bez powrotu do ludzkiej formy. Występuje w serii Digimon Frntier.

Przykłady: Wolfmon w Garmmona, Vritramon w AgunimonaDouble Spirt Evolution - ewolucja przy wykorzystaniu jednocześnie Duszy Bestii i Ludzkiej. Występuje w serii Digimon Frontier.


Przykłady: Takuya w Ardhamona, Kouji w BeowolfmonaHyper Spirit Evolution - ewolucja przy wykorzystaniu jednocześnie dziesięciu odpowiednich Dusz. Występuje w serii Frontier.

Przykłady: Takuya w KaiserGreymona, Kouji w MagnaGarurumona
 Ewolucja Burst - Występuje w serii Digimon Savers. Polega na ewolucji poza poziom Mega dzięki olbrzymim ilością energii. Niewłaściwe jej użycie może spowodować śmierć Digimona.

Przykłady: SineGreymon w SineGreymona Burst Mode, Rosemon w Rosemon Burst ModeEwolucja X - Unikalna ewolucja, podczas której Digimon łączy się z Przeciwciałami X w wyniku czego powstaje jego nowa wersja mająca inny wygląd i ataki.

Przykłady: WarGreymon w WarGreymona X, Tokomon w Tokomona X 

DigiXros - ewolucja występująca w anime Digimon Xros Wars. Podobna do Jogress polega na połączeniu ciał Digimonów w jedno (nie ma ograniczenia do dwóch).

Przykłady: Shoutmon, Dorulumon, Ballistamon, Starmon, Pickmon w Shoutmon X4


 
Copyright ©2010 by Digimon PL
Materiały od fanów dla fanów, nie na sprzedaż!
Kreator Stron www